Psycholog Bydgoszcz

Co daje psychoterapia grupowa?
Osoby, które pragną poprawić sobie jakość życia, znaleźć rozwiązanie dla swoich trudności, nauczyć się nowych metod radzenia sobie w sytuacjach trudnych czy po prostu dowiedzieć się o sobie więcej, mogą skorzystać w usług profesjonalnego terapeuty w ramach psychoterapii indywidualnej (np. Psycholog Bydgoszcz).

Nie jest to jednak jedyna forma. Inną możliwością jest psychoterapia grupowa, która zyskuje na popularności i coraz więcej osób chce uczestniczyć w treningach komunikacji, grupach otwarcia i psychodramie. Część korzyści, jakie przynosi psychoterapia grupowa nie jest możliwych do osiągnięcia przy indywidualnym oddziaływaniu. Taką główną korzyścią jest usunięcie problemu wyobcowania w trudnościach. Klienci, którzy doświadczają bycia w grupie osób z podobnymi problemami mogą nauczyć się nowych metod radzenia sobie - dzięki modelowaniu, a dodatkowo nie mają poczucia bycia osamotnionymi w swoim problemie. Zarówno osoby które mają tendencję do wyolbrzymiania jak i bagatelizowania trudności mogą dzięki grupowym spotkaniom wyważyć siłę swojego problemu. Inną korzyścią jaką daje psychoterapia grupowa jest wzrost nadziei na poprawę. W indywidualnej relacji, klient musi zawierzyć terapeucie. Przy grupowych spotkaniach może zauważać progres u innych członków grupy i dzięki temu mocniej wierzyć swoje wyleczenie lub usuniecie objawów.

Psychoterapia grupowa to też uczenie społecznych zachowań, trening komunikacji, empatii i większa wiedza dla Klienta. Pamiętajmy, coraz więcej z nas żyje w społeczeństwach wielkich miast - Bydgoszcz, Warszawa, Bytom i ważna jest umiejętność funkcjonowania w nich. Niektórym przychodzi to z łatwością, dla innych wcale nie jest to takie proste i wtedy warto skorzystać z psychoterapii pod okiem doświadczonego psychologa terapeuty.